Hírek
2017. Április 25. 07:22, kedd |
Külföld
Forrás: mti - fotón: Ciudad del Este
Több millió dolláros rablás Paraguay-ban, négyen meghaltak
Ötvennél is több állig felfegyverzett bandita tartott rettegésben egy várost Paraguayban, ahol egy széfből több millió dollárt raboltak el.
A tettesek menekülés közben és egy rajtaütéskor tűzharcba keveredtek a rendőrséggel, a lövöldözésben négyen meghaltak.
A banditák a brazil határnál lévő, egyébként a csempészetről és erőszakos bűncselekményekről hírhedt Ciudad del Este városban támadták meg az egyik pénzszállító cég telephelyét, ahonnan egy széfből több millió dollárt zsákmányoltak.
A bandatagok egy része motorcsónakokkal menekült Brazíliába a Paraná folyón. A rablók egy csoportja mintegy 50 kilométerre a tetthelytől a brazil rendőrökkel keveredett tűzharcba, a lövöldözésben három bűnöző meghalt, négy társukat pedig elfogták.
Közben a paraguay-i rendőrök is végrehajtottak egy rajtaütést, az ottani lövöldözésben egy rendőr meghalt, öt embert pedig őrizetbe vettek.
A banda a szigorúan őrzött telephelyen több robbanószert is bevetett, hogy hozzáférjen a sok pénzhez a trezorban. A rablással egy időben néhány bandatag megrohamozta a helyi rendőr-főkapitányságot és a helyhatóság épületét, emellett több tucatnyi autót is felgyújtottak a városban és több ezernyi hegyes fémdarabot is az útra szórtak, így akarták megnehezíteni a rendőri beavatkozást a könnyebb menekülés reményében.
A rendőrök a tetthelytől néhány kilométerre öt brazil rendszámú autóra bukkantak, amelyekben fegyvereket és robbanóanyagokat találtak. A rendőrség szerint a nyomok egy Sao Pauló-i brazil bűnbandára utalnak, amely több régióban is uralja a drogkereskedelmet.
Horacio Cartes paraguay-i államfő elrendelte a katonaság bevetését a rablók felkutatása érdekében.
Lorenzo Lezcano belügyminiszter egy helyi tévétársaságnak elismerte, hogy a hatóságoknak információjuk volt egy tervezett nagyszabású támadásról, de annak célját és idejét nem tudták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 03. 08:00, kedd | Külföld
Robert Fico találkozót javasol az Európai Bizottság elnökével a Barátság kőolajvezeték ügyében
Robert Fico találkozót indítványoz Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével a Barátság kőolajvezetéken történő tranzit újraindításáról
2026. Március 03. 07:39, kedd | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: a nagy hullám még hátravan
A \"nagy hullám még hátravan\" az Irán elleni offenzívából Donald Trump amerikai elnök szerint, aki hétfőn a CNN amerikai hírtelevíziónak nyilatkozva úgy fogalmazott: \"még nem is kezdték el igazán keményen ütni őket\".
2026. Március 02. 15:00, hétfő | Külföld
Kínai külügyminiszter: egy szuverén állam vezetőjének nyílt meggyilkolása elfogadhatatlan
2026. Március 02. 10:00, hétfő | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: Irán új vezetése tárgyalni akar
Irán új vezetése tárgyalni akar - közölte Donald Trump amerikai elnök a The Atlantic című lapnak nyilatkozva vasárnap, és hozzátette, hogy ő ezt el is fogadta.

