Hírek
2022. Augusztus 27. 17:03, szombat |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Tanszergyűjtést szervez a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a Westend
Tanszergyűjtést szervez a rászoruló családok számára tanévkezdésre a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a Westend bevásárlóközpont - tudatta a szeretetszolgálat az MTI-hez eljuttatott közleményében szerdán.
A szeptember 17-ig tartó kampányban tanuláshoz szükséges eszközöket várnak, például iskolatáskát, tolltartót, füzeteket, írószereket, körzőt, hegyezőt. Az adományokat a Westend ReStore-ban gyűjtik, és a segélyszervezet juttatja el a rászoruló családokhoz.
Mint írták, az iskolakezdés és a megfelelő tanszerek beszerzése minden évben komoly terhet jelent a szülőknek, különösen a nehéz helyzetben élő, többgyermekes családoknak. A Westend tanszeradományokkal szeretné megkönnyíteni az iskolakezdést.
A szervezők azt kérik, aki teheti, támogassa az akciót új, vagy jó állapotú iskolatáskával, és töltse meg alsós vagy felsős gyerekek számára összeállított iskolakezdő csomaggal. Azt kérik, hogy a használt iskolatáskát, tolltartót tisztítsák ki, élelmiszert, ruhát, használhatatlan tárgyakat ne adjanak le a gyűjtőponton. Mindenki csak olyan tanszert adományozzon, amit saját gyermekének is odaadna - kérte a Magyar Máltai Szeretetszolgálat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 03. 11:00, kedd | Belföld
Barátság kőolajvezeték - Az ukrán elnök reagált az Orbán Viktor által bemutatott műholdfelvételekre
Zelenszkij azt mondta, hogy a csővezeték a föld alatt van, hogyan látná Orbán műholdról, hogy sérült-e?
2026. Március 03. 07:17, kedd | Belföld
Orbán Viktor: mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani
Mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani: a bevándorlást igenis meg lehet állítani, a gyerekeket és a családjainkat meg lehet védeni - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Sopronban.
2026. Március 02. 16:00, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön
Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön, de több arab országban nem javasolják az elindulást a határátkelők felé
2026. Március 02. 13:23, hétfő | Belföld
Április 10-ig meg kell érkeznie a pedagógusok extra juttatásának
Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár közösségi oldalán közzétett videóban jelentette be, hogy a kormány korábbi vállalásának megfelelően a pedagógusok márciusban egyszeri többletjuttatásban részesülnek.

