Városlista
2026. március 3, kedd - Kornélia

Hírek

2021. Február 15. 15:05, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: MTI/Kovács Tamás

Sokan kértek segítséget bajba jutott embereknek a hétvégén

Sokan kértek segítséget bajba jutott embereknek a hétvégén

Sokan kértek segítséget bajba jutott embereknek a hétvégén a hideg idő miatt - közölte a Magyar Máltai Szeretetszolgálat közép-magyarországi régiójának vezetője hétfőn a Kossuth Rádió című műsorában.

Morva Emília azt mondta, hogy hideg napokon a legfontosabb segítség a hajléktalanoknak az, ha a járókelők telefonálnak a diszpécserszolgálatnak, és segítséget kérnek nekik.

Az esti kijárási tilalom miatt ez jelenleg nehézkesen működik, de például a Budapesti Közlekedési Központ és a közterület-felügyelet vállalta, hogy segíti ezt a munkát - tette hozzá.

A műsorban elhangzott, hogy az extrém hideg miatt vörös riasztás van érvényben péntek óta a hét közepéig.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 03. 13:00, kedd | Belföld

Stratégiai jelentőségű nemzetközi megállapodásokat kötött a 4iG

4iG hosszú távra szóló, stratégiai jelentőségű nemzetközi együttműködéseket és keretmegállapodásokat kötött hétfőn Budapesten.

2026. Március 03. 11:00, kedd | Belföld

Barátság kőolajvezeték - Az ukrán elnök reagált az Orbán Viktor által bemutatott műholdfelvételekre

Zelenszkij azt mondta, hogy a csővezeték a föld alatt van, hogyan látná Orbán műholdról, hogy sérült-e?

2026. Március 03. 07:17, kedd | Belföld

Orbán Viktor: mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani

Mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani: a bevándorlást igenis meg lehet állítani, a gyerekeket és a családjainkat meg lehet védeni - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Sopronban.

2026. Március 02. 16:00, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön

Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön, de több arab országban nem javasolják az elindulást a határátkelők felé