Hírek
2011. Augusztus 26. 14:25, péntek |
Belföld
Forrás: HírTV
Rabszolgatartás a Tescónál
A Tescónál újabb munkajogi szabálytalanságokat állapított meg az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőség (OMMF), amely a Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezete bejelentése alapján folytatott vizsgálatot
Írja a Magyar Nemzet. Az érdekképviselet már régóta hangoztatja, hogy a multinacionális vállalatnál legalább tíz-tizenöt százalékos munkaerőhiány van az extraprofit kitermelése érdekében.
Az OMMF helyszíni vizsgálata során megállapította, a Tesco áruházakban a napi munkaidő felső korlátját megsértő 16 órás munkavégzés folyik, és annak ellenére, hogy az úgynevezett három műszakos munkarend nem valósul meg, a dolgozókat rendes munkaidőben szombat-vasárnapra is beosztják. A Tesco vizsgált áruházaiban az OMMF szerint megsértik a munkabér védelméről szóló jogszabályokat, így például nem fizetik ki a pénztárosoknak a garantált bérminimumot, a túlórákért járó díjakat, de határidőn túl fizették ki a rendes munkabéreket is. A multinacionális vállalatnál mindemellett rendszeresen megsértik a munkaidő-beosztással kapcsolatos előírásokat, így a dolgozók csak pár nappal korábban ismerhetik meg a heti munkarendjüket – állapította meg az OMMF, amely későbbre ígért tájékoztatást az elkövetett szabálytalanságok leendő következményeiről. (da)
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 11. 06:53, csütörtök | Belföld
Nébih: ismét megjelentek a tűzifacsalók
2025. December 11. 05:00, csütörtök | Belföld
Szőlő utcai ügy: Szombaton demonstrációt tartanak Budapesten
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke tüntetésre hívta követőit a hétvégére, a Szőlő utcai üggyel összefüggésben.
2025. December 10. 07:12, szerda | Belföld
Navracsics Tibor szerint a kormány ott áll az önkormányzatok mögött
A kormány ott áll az önkormányzatok mögött, ha nehézségek állnak elő - mondta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden Budapesten, a vis maior támogatások odaítéléséről szóló okiratok átadásán.

