Hírek
2012. Július 25. 12:44, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Ponthatárok - Nemzeti Közszolgálati Egyetem: mintegy 1800-an kezdhetik meg tanulmányaikat
Szeptemberben mintegy 1800 diák kezdheti meg tanulmányait a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) 41 szakán - közölte az intézmény szerdán az MTI-vel. Az egyetem pótfelvételit hat költségtérítéses szakon hirdetett meg.
Az egyetem három kara közül a legnépszerűbbnek a rendészettudományi kar képzései bizonyultak. A szigorú, speciális felvételi követelmények ellenére az elmúlt évekhez hasonlóan sokan szeretnének bűnügyi, gazdaságvédelmi, pénzügynyomozói, katasztrófavédelmi vagy közrendvédelmi szakirányon diplomát szerezni - olvasható a közleményben.
Kitértek arra is: a tapasztalatok azt mutatják, hogy a felvételizők számára továbbra is vonzó a katonai hivatás. A hadtudományi és honvédtisztképző kar képzéseire is többszörös a túljelentkezés, a fiatalok nagy számban választották a katonai vezetői szakot. A közigazgatás-tudományi kar alapképzési szakjai is népszerűek, hamarosan megkezdhetik tanulmányaikat a jövő közigazgatási szakemberei.
A pótfelvételi keretében a hat meghirdetett költségtérítéses szakra 2012. augusztus 10-ig lehet jelentkezni. Az eljárás az egyetemen díjmentes.
Pótfelvételi a hadtudományi és honvédtisztképző karon augusztus 21-én és 23-án, a közigazgatás-tudományi karon augusztus 22-én és 23-án, a rendészettudományi karon augusztus 23-án lesz. További információk az egyetem honlapján találhatók (www.uni-nke.hu).
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem 2012. január 1-jén kezdte meg működését. Ez Magyarország legfiatalabb egyeteme, jogelődje a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem, a Rendőrtiszti Főiskola és a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) Közigazgatás-tudományi Kara.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 03. 15:00, kedd | Belföld
AM: sonkától a tojásfestékig, átfogó Nébih ellenőrzés zajlik egészen húsvétig
Március 2-án indul az idei tavaszi szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés, melyet Tállai András az Agrárminisztérium (AM) parlamenti államtitkára rendelt el.
2026. Március 03. 13:00, kedd | Belföld
Stratégiai jelentőségű nemzetközi megállapodásokat kötött a 4iG
4iG hosszú távra szóló, stratégiai jelentőségű nemzetközi együttműködéseket és keretmegállapodásokat kötött hétfőn Budapesten.
2026. Március 03. 11:00, kedd | Belföld
Barátság kőolajvezeték - Az ukrán elnök reagált az Orbán Viktor által bemutatott műholdfelvételekre
Zelenszkij azt mondta, hogy a csővezeték a föld alatt van, hogyan látná Orbán műholdról, hogy sérült-e?
2026. Március 03. 07:17, kedd | Belföld
Orbán Viktor: mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani
Mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani: a bevándorlást igenis meg lehet állítani, a gyerekeket és a családjainkat meg lehet védeni - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Sopronban.

