Hírek
2020. Április 30. 18:00, csütörtök |
Helyi
Forrás: MTI, fotó: https://www.freepik.com/free-photo/woman-raincoat_7836212.htm#page=2&quer
Kissé lehűl az idő a hosszú hétvégén
Pénteken, május elsején eleinte többfelé várható kisebb eső, zápor, helyenként zivatar. Délutánra kelet, délkelet felé tolódik a csapadék tengelye, amely ezzel egy időben fokozatosan meg is szűnik.
Kissé lehűl az idő az ünnepi hosszú hétvégén, vasárnap mindenütt 20 Celsius-fok alatt alakulnak a maximumok - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-nek.
Pénteken, május elsején eleinte többfelé várható kisebb eső, zápor, helyenként zivatar. Délutánra kelet, délkelet felé tolódik a csapadék tengelye, amely ezzel egy időben fokozatosan meg is szűnik. A szél nagy területen lesz élénk, időnként megerősödik. A leghidegebb órákban 8-14 fok lesz. Napközben 16-21 fokig melegszik a levegő.
Szombaton hosszabb-rövidebb időre kisüt a nap. Szórványosan várható zápor, zivatar. Többfelé megerősödik a szél. A minimumhőmérséklet 5-12, a maximum 17-22 fok között alakul.
Vasárnap délutánra csökken a felhőzet, és gomolyfelhős, napos idő ígérkezik. A frontális csapadék - eső, zápor, egy-egy zivatar - kelet felé átvonul, délután már csak helyenként lehet záporeső. A szél többfelé erős, helyenként viharos lesz. A legalacsonyabb hőmérséklet 4-11, a legmagasabb hőmérséklet 14-19 fok között várható - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 04. 16:45, szerda | Helyi
Az Őszikék Idősek Klubja szeretettel várja a dombóvári időseket
Gondolkodást serkentő foglalkozásokon, memóriát fejlesztő programokon lehet részt venni a Dombóvár, Szabadság u. 8. alatti idősek klubjában.
2026. Március 03. 09:00, kedd | Helyi
Pálinka- és Borversenyt tartottak Nakon
Nak Község Önkormányzata az idei évben is megszervezte a hagyományossá vált pálinkaversenyét. Pár év kihagyás után pedig borversenyt is tartottak a településen.
2026. Március 02. 15:30, hétfő | Helyi
Teljeskörűen felújítják a dombóvári rendelőintézetet
Teljeskörűen felújítják a dombóvári Szent Lukács Kórházhoz tartozó rendelőintézetet, és elkezdődik az új mentőállomás építése a városban
2026. Február 26. 09:25, csütörtök | Helyi
Miért vannak háborúk? - interaktív előadás a Dombóvári Művelődési Házban
Mit tehetünk a békéért? Milyen az igazi béke? Február 27-én, pénteken 18 órától ezekre a kérdésekre keresik a választ a Pinceszínházban.

