Hírek
2018. Július 20. 12:01, péntek |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Kínában is bevezetik Polgár Judit oktatási sakkprogramját
Polgár Judit Sakkpalota és Sakkjátszótér programjait szeptembertől már Kínában is alkalmazni fogják.
Az MTI-hez eljuttatott közlemény szerint a Sakkpalotában résztvevő magyar gyerekek 40 százalékkal jobb eredményt értek el a tantárgyi kompetencia teszteken, s a jövőben az ázsiai országban az óvodás és iskoláskorú gyermekek is megismerkedhetnek vele. A kommüniké kiemeli, minden idők legjobb női sakkozója vasárnapig egy ötnapos versenyen tartózkodik Kínában, ahol a gyerekekből álló csapatok nemcsak a sakktábla mellett, de a csapatszintű, a közösségi és a társadalmi problémák megoldása terén is bizonyíthatják rátermettségüket.
Ezt követően Polgár Judit személyesen is felkeresi a programhoz ősztől csatlakozó iskolákat, és az intézmények igazgatóit előadáson vezeti be a Sakkpalota rejtelmeibe.
"2016-ban kezdődtek meg a tárgyalások arról, hogy a programjaink a négy-tízéves kínai gyermekek számára is elérhetővé váljanak" - idézi a közlemény Polgár Juditot, aki kiemelte: hisz abban, hogy a sakk felhasználása nagyban segít a 21. század generációjának elsajátítani azokat a képességeket, amelyek elengedhetetlenül szükségesek a sikeres felnőttkorhoz.
"Valljuk, hogy a sakk révén a gyerekek később alkalmazkodni tudnak a folyamatosan változó helyzetekhez, egyéni gondolatokkal érvényesülhetnek a közösségükben. Játék közben gyakorolhatják a döntéshozatalt, és a tetteikért is megtanulhatnak felelősséget vállalni" - hangsúlyozta a program megalkotója.
A Sakkpalota 2013 óta választható tantárgyként a magyar nemzeti alaptanterv része, már 350 iskolában vezették be, közel 15 ezer gyerekhez jutott el országszerte, és csaknem 1000 tanító végezte el "A tehetségfejlesztő sakk, mint oktatási eszköz elnevezésű" 30 órás akkreditált pedagógiai továbbképzést - fejti ki a kommüniké, amely leszögezi: a programban résztvevő tanárok nem sakkot, hanem sakkal tanítanak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 28. 18:00, kedd | Belföld
Honvéd Vezérkar főnöke: a Magyar Honvédség tartalékos katonái bizonyították felkészültségüket
2026. Július 28. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak
A képviselők megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak az Országgyűlés hétfői ülésén.
2026. Július 28. 07:33, kedd | Belföld
Nagy Ervin: Hankó Balázs olyan szervezeteknek, rendezvényekre adott támogatást, amelyek a Fidesz kampányát segítették
Hankó Balázs sok-sok milliárd forintot osztott szét, több esetben olyan szervezeteknek vagy rendezvényekre, amelyek egyértelműen a Fidesz kampányát segítették -
2026. Július 28. 07:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: tizenegy éve tart az ígérgetés a Szombathely-Körmend gyorsforgalmi út megépítéséről
Tizenegy éve tart az ígérgetés Vas megyében az M86-M87 Kőszeg-Szombathely-Körmend gyorsforgalmi út megépítéséről - közölte a közlekedési és beruházási miniszter hétfőn Facebook-oldalán.

