Hírek
2018. Október 24. 10:05, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció:pixabay
Kampány indult a helyes szájápolásért
Kampányt indított a helyes szájápolás érdekében a Semmelweis Egyetem Parodontológiai Klinikája - közölte az intézmény igazgatója az M1 aktuális csatornán szerdán.
Windisch Péter elmondta, hogy a magyarok jelentős része szenved fogágybetegségben. A kampány keretében a klinika szeptemberben indította el ingyenes, regisztrációhoz kötött fogászati előadássorozatát, ahol egyre többen tájékozódhatnak a fogászati betegségekről és megelőzésükről - fűzte hozzá.
Az igazgató szólt arról, hogy az emberek általában későn figyelnek fel a fogágybetegségre, amely a fogak elvesztésének elsődleges okozója. Tünetei - többek között - a fog támasztó szöveteinek begyulladása, gyakori ínyvérzés és kellemetlen szájszag - tette hozzá.
Windisch Péter hangsúlyozta, hogy félévenkénti fogászati vizsgálattal és a helyes fogmosási technikával a fog- és ínybetegségek kialakulása megelőzhető, de a kezeletlen fogágybetegség akár szív- és érrendszeri betegségeket is okozhat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 03. 13:00, kedd | Belföld
Stratégiai jelentőségű nemzetközi megállapodásokat kötött a 4iG
4iG hosszú távra szóló, stratégiai jelentőségű nemzetközi együttműködéseket és keretmegállapodásokat kötött hétfőn Budapesten.
2026. Március 03. 11:00, kedd | Belföld
Barátság kőolajvezeték - Az ukrán elnök reagált az Orbán Viktor által bemutatott műholdfelvételekre
Zelenszkij azt mondta, hogy a csővezeték a föld alatt van, hogyan látná Orbán műholdról, hogy sérült-e?
2026. Március 03. 07:17, kedd | Belföld
Orbán Viktor: mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani
Mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani: a bevándorlást igenis meg lehet állítani, a gyerekeket és a családjainkat meg lehet védeni - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Sopronban.
2026. Március 02. 16:00, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön
Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön, de több arab országban nem javasolják az elindulást a határátkelők felé

