Városlista
2026. június 13, szombat - Antal, Anett

Hírek

2021. November 15. 18:08, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Halálos lakástűz történt Érsekvadkerten

Halálos lakástűz történt Érsekvadkerten

Meghalt egy ember lakástűzben a Nógrád megyei Érsekvadkerten - tájékoztatta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője hétfőn az MTI-t.

Mukics Dániel közölte: nem sokkal dél előtt érkezett a jelzés a katasztrófavédelemhez, hogy Érsekvadkerten, a Rákóczi úton egy idős ember többszöri jelzésre sem nyitott ajtót, a ház ajtaja pedig kormos.

Néhány percen belül két járművel hét tűzoltó érkezett a helyszínre és behatolt az épületbe, és ott egy földön fekvő embert talált, akin már nem lehetett segíteni. A hetvenöt négyzetméteres parasztházban egy korábbi tűz még izzó nyomai voltak láthatók. A konyhában egy ágyat, egy fotelt, az ajtófélfát és a konyha feletti födémet érintette a három négyzetméteren pusztító tűz. A tűzoltók a födém még izzó részeit eloltották - írta a szóvivő.

A katasztrófavédelem a tűz körülményeit még vizsgálja.

A szóvivő közleményében kitért arra is, hogy egy lakástűznél nem a hő, hanem a mérgező füst belégzése vezet tragédiához, ezért életmentő lehet egy füstérzékelő, amely hangos sípolással figyelmeztet a veszélyre.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 13. 09:00, szombat | Belföld

Nemsokára érvényüket vesztik a régi személyi igazolványok

Ezt érdemes észben tartani. 2000 előtt kiállított személyigazolványok 2026. augusztus 3-án lejárnak. A csere ingyenes, de időben érdemes intézni.

2026. Június 13. 08:27, szombat | Belföld

Magyar Péter: megállapodás született Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarságról

Hivatalossá vált a történelmi megállapodás Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarság oktatási, kulturális, nyelvhasználati és politikai jogairól - közölte Magyar Péter miniszterelnök pénteken Facebook-oldalán.

2026. Június 12. 15:00, péntek | Belföld

Ötvenhatan tettek esküt Magyarország hivatalos mentőcsapatánál, a HUNOR-nál

A katasztrófavédelem központi mentőszervezeténél 56-an tettek esküt, miután részt vettek egy háromnapos szimulációs gyakorlaton Hajdúszoboszlón, a Katasztrófavédelmi Kiképző- és Raktárbázison -

2026. Június 12. 12:00, péntek | Belföld

NAV: július 1-től hatályba lép a 3 eurós uniós vámszabály

Július 1-től Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni