Városlista
2025. december 11, csütörtök - Árpád

Hírek

2016. Február 19. 07:48, péntek | Belföld
Forrás: mti

Fokozatosan menne nyugdíjba az 55 év feletti munkavállalók többsége

Fokozatosan menne nyugdíjba az 55 év feletti munkavállalók többsége

Az 55 év feletti magyar munkavállalók 57 százaléka fokozatosan vonulna nyugdíjba, ez megfelel a globális trendnek -

derült ki az Aegon 2015. évi nyugdíjfelkészültségi kutatásából, amelyhez 16 ezer embert kérdeztek meg világszerte 15 országból.

Az Aegon az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében ismerteti: Magyarországon a rugalmas nyugdíjazás még szinte ismeretlen fogalom. Ilyen lehet a kutatás készítői szerint a teljes munkaidős foglalkoztatottságról a részmunkaidőre áttérés, egy kevésbé megterhelő, vagy kielégítőbb új munkakör betöltése, vagy akár egy új karrier kezdete.

A közlemény idézi Zatykó Pétert, az Aegon Magyarország Zrt. elnök-vezérigazgatóját, aki felhívta a figyelmet, hogy az önkéntes nyugdíjpénztári tagság és a nyugdíjbiztosítások után járó adójóváírás segíti a munkavállalók öngondoskodását. Ugyanakkor fontos lenne a munkaadóknak is felismerniük, nemcsak kihívás, de rengeteg lehetőség is van az idősebb kollégák továbbfoglalkoztatásában - tette hozzá.
Globálisan a megkérdezett munkavállalók 51 százaléka 65 évesen vagy azt követően, vagy egyáltalán nem szeretne nyugdíjba menni. Japánban a válaszadók 43 százaléka szeretne a nyugdíjkorhatár elérése után is dolgozni, míg ez az arány Franciaországban csupán 15 százalék - derült ki a kutatásból.

A tájékoztatás szerint 2050-re a 60 évnél idősebbek lélekszáma 2 milliárdra nő, a világ teljes lakosságának mintegy ötödét fogják kitenni akkorra. Ez alapjaiban forgatja fel az állami társadalombiztosítási rendszer eddigi működési modelljét - mutat rá az Aegon. Ugyanakkor az emberek egyre tovább élnek egészségesen, megőrzik fizikai és szellemi aktivitásukat, és hosszabb ideig tudnak és szeretnének is munkában maradni - teszik hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 11. 06:53, csütörtök | Belföld

Nébih: ismét megjelentek a tűzifacsalók

2025. December 11. 05:00, csütörtök | Belföld

Szőlő utcai ügy: Szombaton demonstrációt tartanak Budapesten

Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke tüntetésre hívta követőit a hétvégére, a Szőlő utcai üggyel összefüggésben.

2025. December 10. 07:12, szerda | Belföld

Navracsics Tibor szerint a kormány ott áll az önkormányzatok mögött

A kormány ott áll az önkormányzatok mögött, ha nehézségek állnak elő - mondta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden Budapesten, a vis maior támogatások odaítéléséről szóló okiratok átadásán.