Hírek
2019. Július 08. 14:21, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - Fotó forrás: facebook.com/Irigy Hónaljmirigy
Elhunyt Ambrus Zoltán gitáros, az Irigy Hónaljmirigy együttes tagja
Életének 54. évében elhunyt Ambrus Zoltán az Irigy Hónaljmirigy együttes örökös tagja - tudatta Facebook-oldalán a zenekar.
Mint írják, a zenészt hosszan tartó súlyos betegség után vasárnap érte a halál.
Ambrus Zoltán 1966. május 19-én született Budapesten. A Wikipédián olvasható életrajz szerint az Irigy Hónaljmirigy 1990-es megalakulásától fogva mintegy másfél évtizeden keresztül a csapat állandó tagja volt, paródiákat írt és a zenekar fellépéseit szervezte.
A zenei paródiáiról és ezek köré szervezett humoros tévéműsorairól ismert kilenctagú könnyűzenei együttesben gitárosként és énekesként lépett fel.
2005. decemberében egy jeges útszakaszon autóbalesetet szenvedett, koponyatöréssel vitték kórházba, felépülése hosszú ideig tartott. Mivel agyi beszéd- és mozgásközpontja is megsérült, sok mindent újra kellett tanulnia.
Halálhírére reagálva az együttes Facebook-oldalán azt írta: "Nincsenek szavaink, csak a mérhetetlen fájdalom és a gyász".
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.
2025. December 08. 07:47, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia a török tárgyalások fő pontjai
Törökországgal minden évben áttekintjük a legfontosabb kérdéseket, a mostani tárgyalások négy fő pontja a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia
2025. December 08. 07:43, hétfő | Belföld
Nagy István: a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült
Az éghajlatváltozás okozta kihívások és a járványok ellenére a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült - jelentette ki az agrárminiszter a Facebook-oldalára feltöltött vasárnapi videójában.
2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld
A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál

