Hírek
2019. November 12. 09:57, kedd |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Egy éven belül atombombát állíthat elő Irán
Kis-Benedek József nemzetbiztonsági szakértő elképzelhetőnek tartja, hogy Irán egy éven belül atombombát állít elő, ha a nagyhatalmaknak nem sikerül az országgal megegyezniük a 2015-ös megállapodás betartásáról.
A szakértő kedden az M1-en azt mondta: Irán csak akkor hajlandó tárgyalni az atomalkuról, ha az amerikaiak előbb visszavonják a Teheránra kiszabott szankciókat. Szerinte Irán ezért a felgyorsított urándúsítással zsarol.
Az eddigi urándúsítás legmagasabb szintje 4,5 százalék, ami meghaladja a 2015 nyarán kötött iráni atomalkuban szereplő 3,67 százalékot - mondta.
Kis-Benedek József úgy vélekedett, hogy további szankciók, szigorítás esetén Irán még több centrifugát állítana be, és még nagyobb ütemben végezné az urándúsítást, megegyezéssel azonban le lehetne állítani ezt a folyamatot.
Kitért arra is: Izrael nem engedheti meg, hogy Iránnak atombombája legyen, ezért ha fennáll ennek a veszélye, légi csapást mérhetnek az azt előállító objektumra.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 13. 08:31, szombat | Külföld
Az EU hétfőn megnyitja a csatlakozási tárgyalások első fejezetcsoportját Ukrajnával és Moldovával
2026. Június 12. 13:00, péntek | Külföld
Tömeges sérüléssel járó közúti baleset történt Horvátországban, halálos áldozat is van
Egy ember meghalt és kilencen megsérültek csütörtökön a horvátországi Lika térségében, miután egy bolgár rendszámú személyautó lesodródott az útról - közölte a horvát rendőrség.
2026. Június 11. 15:00, csütörtök | Külföld
Szerb energiaügyi miniszter: kompromisszum született a Mollal
2026. Június 10. 10:00, szerda | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az Iránnal zajló tárgyalások végső szakaszukba értek
Donald Trump szerint az Iránnal zajló tárgyalások végső szakaszukba értek, akár napokon belül aláírható a megállapodás.

