Hírek
2016. Október 19. 08:11, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Csomó szabálytalan teherautó- és buszsofőrt buktattak le a rendőrök
Több mint 1400 tehergépkocsit és csaknem 230 autóbuszt ellenőriztek a rendőrök október 10-15. között, 259 esetben állapítottak meg jogsértést
- közölte az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata a police.hu oldalon kedden.
A tájékoztatás szerint az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata (TISPOL) Truck & Bus elnevezésű ellenőrzésének keretében elsősorban a vezetési és a pihenőidővel, valamint a veszélyes áruk szállításával összefüggő szabályok megtartását, továbbá a beutazás és a belföldön tartózkodás jogszerűségét vizsgálták.
Az ellenőrzés az illegális migráció, az embercsempészés, a kábítószerrel, valamint lőfegyverrel kapcsolatos, továbbá a vagyon elleni bűncselekmények felderítésére is kiterjedt - tették hozzá.
Azt írták, hogy azonnali közlekedési korlátozást 3 nehéz-tehergépkocsi esetében kellett elrendelni. Ebben a járműkategóriában a vezetési és a pihenőidővel kapcsolatos szabályszegések miatt 44-szer, a jármű- és a rakománybiztonsággal összefüggésben 68-szor, míg az okmányokkal kapcsolatos jogsértések miatt 10-szer kellett intézkedni.
A tehergépkocsi-vezetők ellenőrzése során 2 esetben merült fel alkoholfogyasztás gyanúja; 8 esetben a jármű vezetője, illetve utasa nem használta a biztonsági övet; 64 sofőr pedig túllépte a megengedett legnagyobb sebességet.
A buszvezetők közül 6-an hajtottak túl gyorsan, míg a vezetési és a pihenőidővel kapcsolatos szabályszegések miatt 13-ukkal szemben kellett intézkedniük a rendőröknek - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 03. 15:00, kedd | Belföld
AM: sonkától a tojásfestékig, átfogó Nébih ellenőrzés zajlik egészen húsvétig
Március 2-án indul az idei tavaszi szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés, melyet Tállai András az Agrárminisztérium (AM) parlamenti államtitkára rendelt el.
2026. Március 03. 13:00, kedd | Belföld
Stratégiai jelentőségű nemzetközi megállapodásokat kötött a 4iG
4iG hosszú távra szóló, stratégiai jelentőségű nemzetközi együttműködéseket és keretmegállapodásokat kötött hétfőn Budapesten.
2026. Március 03. 11:00, kedd | Belföld
Barátság kőolajvezeték - Az ukrán elnök reagált az Orbán Viktor által bemutatott műholdfelvételekre
Zelenszkij azt mondta, hogy a csővezeték a föld alatt van, hogyan látná Orbán műholdról, hogy sérült-e?
2026. Március 03. 07:17, kedd | Belföld
Orbán Viktor: mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani
Mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani: a bevándorlást igenis meg lehet állítani, a gyerekeket és a családjainkat meg lehet védeni - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Sopronban.

