Városlista
2026. március 3, kedd - Kornélia

Hírek

2019. December 06. 13:18, péntek | Helyi
Forrás: Dombóvári Belvárosi Általános Iskola

Anyanyelvből is siker a Bolyai Csapatversenyen

Anyanyelvből is siker a Bolyai Csapatversenyen

„Az összedolgozás képessége az egyik legnagyobb érték az életben.” Bolyai János

Bolyai gondolatai ebben a tanévben sikerre vezette az anyanyelvi csapatversenyre készülő diákokat. Szeptember első hetétől minden csütörtökön lelkesen, szívósan, nevetéstől és jókedvtől hangosan kovácsolódott a kis csapat.

November 8-án pedig megmérettetett a tudás. 60 perc alatt a gyerekeknek közösen kellett megoldaniuk 13 feleletválasztós és 1 kifejtős feladatot, melyet középiskolai tanárok állítottak össze. Mivel a feladatokban nem csak egy helyes megoldás létezett, így nagy szükség volt az együttműködésre. A közös gyakorlás és a sok jó megoldás eredményre vezetett. Iskolánk Zsazsa csapata meghívást kapott Kaposvárra a díjkiosztó ünnepségre.

Somogy és Tolna megye legjobb csapatai közül az előkelő 6. helyezést érték el az általános iskolai kategória hetedik évfolyamán.
Zsazsa csapat tagjai:
Dunai Virág Rebeka 7.a
Klenota Zorka 7.a
Illés Zalán 7.a
Vörös Viktória 7.a

Magyartanáruk: Bódis Péterné

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 03. 09:00, kedd | Helyi

Pálinka- és Borversenyt tartottak Nakon

Nak Község Önkormányzata az idei évben is megszervezte a hagyományossá vált pálinkaversenyét. Pár év kihagyás után pedig borversenyt is tartottak a településen.

2026. Március 02. 15:30, hétfő | Helyi

Teljeskörűen felújítják a dombóvári rendelőintézetet

Teljeskörűen felújítják a dombóvári Szent Lukács Kórházhoz tartozó rendelőintézetet, és elkezdődik az új mentőállomás építése a városban

2026. Február 26. 09:25, csütörtök | Helyi

Miért vannak háborúk? - interaktív előadás a Dombóvári Művelődési Házban

Mit tehetünk a békéért? Milyen az igazi béke? Február 27-én, pénteken 18 órától ezekre a kérdésekre keresik a választ a Pinceszínházban.

2026. Február 17. 20:43, kedd | Helyi

Új emlőszűrő állomás Tolna vármegyében, Tamásiban

Elsősorban a Tamási és a Dombóvári járásban élő hölgyeknek jó hír, hogy 2026. február 18-tól fogadja az emlőszűrésre jelentkezőket a Tamási Rendelőintézetben telepített mammográfiás szűrőállomás.