Városlista
2025. december 8, hétfő - Mária

Hírek

2011. Október 13. 07:45, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

A tisztálkodás rossz érzéseinktől is megszabadíthat

A tisztálkodás rossz érzéseinktől is megszabadíthat

A michigani egyetem kutatóinak legújabb kísérletei során bebizonyosodott, hogy a zuhanyozás és a kézmosás nemcsak a testi, hanem a lelki megtisztulást is elősegítheti.

A szakemberek szerint erre a pszichológiai jelenségre vezethetőek vissza a rituális mosakodás hagyományai is.

A tisztálkodás nem más, mint nem kívánt lerakódások, maradványok eltávolítása - a jelek szerint nemcsak a testről, hanem a lélekből is. Kísérleteink szerint ugyanis már egy egyszerű kézmosás is segíthet megszabadulni a bűntudattól, az erkölcstelenség érzésétől vagy a rossz döntések miatt ránk nehezülő nyomástól - mondta Spike WS Lee.

Az eredmények egy korábbi kísérletre támaszkodtak, amely során megfigyelték, hogy azokat az embereket, akik koszban és rendetlenségben élnek, alapvetően erkölcstelenebbnek és rosszabbnak gondoljuk. A mostani vizsgálatokban kifejezetten azt figyelték a tudósok, hogy a mosakodás képes-e megtisztítani a lelket is.

A megfigyelések szerint az emberek sokkal kevésbé érzik magukat bűnösnek és erkölcstelennek egy alapos fürdés után, sőt a szerencsejátékosok szerint egy szappanos kézmosással lemosható a balszerencse is. Ráadásul az is feltűnt a kutatóknak, hogy egy adott testrész rendszeres tisztítása utalhat rossz tulajdonságra, magatartásra is: a hazugok például gyakran használnak szájvizet.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.

2025. December 08. 07:47, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia a török tárgyalások fő pontjai

Törökországgal minden évben áttekintjük a legfontosabb kérdéseket, a mostani tárgyalások négy fő pontja a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia

2025. December 08. 07:43, hétfő | Belföld

Nagy István: a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült

Az éghajlatváltozás okozta kihívások és a járványok ellenére a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült - jelentette ki az agrárminiszter a Facebook-oldalára feltöltött vasárnapi videójában.

2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld

A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál

Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál