Hírek
2012. Március 15. 14:07, csütörtök |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
50 milliárd forintnyi támogatás Bill Gatestől
Tetemes összeget, 220 millió dollárt (49,2 milliárd forintnak megfelelő összeget) adományoz ötéves időtartamra az Aeras biotechnológiai társaságnak a Bill és Melinda Gates Alapítvány...
...Hogy a szervezet megkétszerezze a tuberkulózis kezelésére irányuló erőfeszítéseit, és segítsen felszámolni a betegséget a világon.
Jim Connolly, az Aeras elnök–vezérigazgatója szerint ez az anyagi támogatás cselekvésre szólít fel a világ egyik leggyilkosabb betegsége elleni harc terén. A Microsoft alapítójának és feleségének nevét viselő alapítványtól származó pénz lehetővé teszi a biotechnológiai társaságnak, hogy kiterjessze már meglévő együttműködéseit a kutatások terén Európában, Afrikában és Kínában, ezáltal felgyorsítsa a biztonságos és hatékony tbc-ellenes vakcinák létrehozását.
A tudósok előtt óriási feladatok állnak, a fertőző betegség világszerte veszélyt jelent – mondta Connolly, hozzátéve hogy a szükséges kutatási támogatás híján soha nem lesznek képesek kiirtani a globális közegészségre veszélyt jelentő betegséget.
Szakemberek becslései szerint az elkövetkező öt évben világszerte több mint egymilliárd dollár kellene ahhoz, hogy fenntartsák a tuberkulózis elleni küzdelmet. A kutatók dolgát nehezíti, hogy térségenként a betegség eltérő formáival találkoznak, így eltérő válaszokkal kell szolgálniuk. Az Aerasnak várhatóan 400–500 millió dolláros keretre lesz szüksége kutatásaihoz a 2012 és 2016 közötti időszakban.
A tbc világszerte 1,4 millió ember haláláért felelős évente az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint, és közvetve 12 milliárd dollárnyi veszteséget okoz a világgazdaságnak. Ennek feléért Kína és India a „felelős”.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 28. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak
A képviselők megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak az Országgyűlés hétfői ülésén.
2026. Július 28. 07:33, kedd | Belföld
Nagy Ervin: Hankó Balázs olyan szervezeteknek, rendezvényekre adott támogatást, amelyek a Fidesz kampányát segítették
Hankó Balázs sok-sok milliárd forintot osztott szét, több esetben olyan szervezeteknek vagy rendezvényekre, amelyek egyértelműen a Fidesz kampányát segítették -
2026. Július 28. 07:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: tizenegy éve tart az ígérgetés a Szombathely-Körmend gyorsforgalmi út megépítéséről
Tizenegy éve tart az ígérgetés Vas megyében az M86-M87 Kőszeg-Szombathely-Körmend gyorsforgalmi út megépítéséről - közölte a közlekedési és beruházási miniszter hétfőn Facebook-oldalán.

